İnternet Reklamcılığı

seo_machine_IP

İnternet Reklamları daha düşük maliyetlerle daha çok insana ulaşılabilir ve reklamların yayınlanması tercih edilen web siteleri aracılığı ile hedef kitleye nokta vuruşu yapılabilir.

 

İnternetin bir bilgi dünyası olması ve objektif verilere dayanmasından dolayı kullanıcıların kendi ilgi alanlarındaki reklamlara ulaşmaları daha kolay ve istek doğrultusunda olmaktadır. Kullanıcılar, internette bulundukları sırada web siteleri üzerinde yer alan reklamları görüntülemeleri için her hangi bir zor kullanmaya maruz bırakılmamaktadırlar.

 

Reklam pazarının son 20 yılda hızla geliştiği bir ülkemizde internet reklamcılığının gelişimi çok daha hızlı olmuştur. İnternet reklam pazarının hızlı gelişmesindeki başlıca sebepler, offline reklamlar ile karşılaştırıldığında internet reklamlarının çok daha etkin ve ekonomik olmasıdır. Örnek olarak; bir televizyon kanalının yüksek izlenme oranı olan programına verilen reklamlar için firmalar yüksek maliyetlere katlanmak zorunda kalırken,yüksek ve kaliteli kullanıcı potansiyeline sahip ve içerik açısından zengin bir web sitesine verilen reklamın maliyeti cuzi rakamlarla ölçülmektedir.

İnternet Reklamları dahilinde dünya genelinde standartlaşmış formatlar olmasına rağmen, teknoloji geliştikçe farklı format uygulamaları da kullanıma alınmaktadır. Birçok farklı format ve reklam çeşiti dahilinde fiyatlandırma seçenekleri de çeşitlilik göstermektedir.